A nebude potom ze mě bezcitná zrůda?

Když si s některým z přátel povídám o tom, čemu se věnuji a na čem frčím, slýchávám z jejich úst obavy, zda se po “barsech” nestanou necitlivými příšerkami bez emocí. No, pokud si to, přátelé, vyberete, tak můžete 🙂 Pojďme si to trochu vysvětlit.

Co to je vlastně Access Bars?

Access Bars je „nástroj“ v rámci modality Access Consciousness, který pomáhá vašemu tělu a mysli zbavit se myšlenek a zátěže, která ve vašem těle a mysli nemusí vůbec být. Během Access Bars se postupně jemně dotýkáme 32 bodů na hlavě, čímž stimulujeme energie proudící vašim tělem a samozřejmě i hlavou a mozkem. Příjemným a kýženým efektem je to, že se vaše mysl zbavuje různých závěrů, úhlů pohledu, rádoby pravd a přesvědčení, které máte spojené s danou oblastí, které se právě věnujeme. Během sezení a i během následujících dnů a týdnů se tak vaše tělo a mysl zbavují zbytečných bloků, které vám brání dívat se na konkrétní oblasti života vědomě, bez od ostatních přejatých úhlů pohledu, s nadhledem a bez emočního náboje.

Bez emočního náboje?

Ano! Zjednodušeně řečeno konkrétní téma, které v životě řešíte, buď přestanete řešit úplně, prostě jej ze života vypustíte, nebo ve vás přestane vyvolávat nepříjemné pocity. Tak či onak, nestává se z vás emočně plochý jedinec, chodící tělo bez duše, naopak! Získáváte daleko více prostoru pro to užívat si příjemné a radostné okamžiky a vnímáte daleko větší lehkost a radost s životem a svým tělem jako takovým. Tím, že odhodíte emoční zátěž (kterou si mnohdy neseme celý život), vracíme se zpět sami k sobě, svým schopnostem a talentům. Často se tak stává, že se klienti začínají věnovat věcem, po kterých celý život toužili, ale pro strachy, bloky a „co by na to řekli druzí?“ si to nedovolili. Obecně vzato začnete žít šťastnější život tak, jak si sami přejete, bez ohledu na to, co si o vás ostatní myslí. Začnete více poslouchat své tělo a sebe samotné a konečně porozumíte tomu, co se ve vás děje a proč. A také pochopíte, že spousta myšlenek v naší hlavně vůbec nejsou naše, ale o tom až někdy jindy J

Cože? Strach není náš pocit?

Věděli jste, že city a pocity jsou výmysl nás, lidí? Jako krásný příklad nám mohou posloužit děti, ty nejmenší bytůstky. Ty jsou buď šťastné a spokojené nebo ne. Není nic mezi. Jednoduše vnímají, co se kolem nich děje a zda je to pro ně přínos nebo ne. Žijí přítomným okamžikem a neřeší, co bude zítra nebo za rok. Prostě jsou, tady a teď. To až my, dospěláci, je naučíme, že existují city a pocity jako strach, obavy, dobré, zlé, správné, špatné… a už to jede. Víte, že strach jako takový není náš pocit? Jako děti jsme vnímali vzrušení z nastalé události. A až dospělí nám řekli, že je nastalá situace nebezpečná a že bychom měli mít strach. Často si na tuto informaci vzpomenu a opravdu často vnímám vzrušení, nikoliv strach. A když je to opravdu strach, vždy mi „tam naskočí“ někdo z blízkých, kdo mi řekl „Jane, mám strach / bojím se / tohle je nebezpečné!“

Zpět na začátek – doslova

Access Consciousness nám všem připomíná, že vše víme a umíme, jen se k těmto vědomostem potřebujeme dostat, protože jsme si v průběhu dospívání tohle vědomí zazdili tím, co nás druzí učili. A zároveň díky tomu, že víte, že víte, přestanete mít strach a obavy a prožívat nejistotu a dovolíte si tím pádem věci, do kterých byste dřív nešli. A to už zní líp, co myslíte?

Tak co, vyberete si vědět? Vyberete si žít lepší život? Je to jen na vás 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *