Celý to převálcuju! Aneb když máte pocit, že musíte změnit celý svůj život

Změna začíná

Před pár měsíci se mi dostavil pocit, že musím něco změnit. Primárně se tento pocit týkal práce. Už delší dobu jsem byl nespokojený a čím víc jsem si čistil všechny bloky a pocity s práci spojené, tím víc jsem věděl, že z ní odejdu. A brzy na to jsem se dostal do naprosto blaženého stavu a pocitu, bez jakéhokoliv pnutí a tlaků, kdy jsem jasně věděl, že z práce odcházím. Ve chvíli, kdy se rozhodnete a víte, že to tak prostě bude, Vesmír zapracuje.

Pár dnů po mém rozhodnutí jsem dostal nabídku na zajímavější, lépe placenou práci mimo obor. A změna mohla započnout. Byl jsem v euforii, nadšený, jak ten Vesmír krásně pracuje a já, co by nekonečná bytost, mohu expandovat, rozvíjet se a posouvat se dál. Změna se stala mým cílem.

Začínám válcovat svůj život

Před pár dny Vesmír opět nezklamal. Úplně ho slyším, jak říká: “Jo tak ty chceš změnu, jo? No dobrá tedy!” Netrvalo dlouho a měl jsem opět pocit, že musím zase něco změnit. Že musím změnit vztah. Několik dnů jsem v sobě přemílal spoustu myšlenek, úhlů pohledu, zjišťoval, která volba je pro mě ta expanzivní, až jsem nakonec svému partnerovi oznámil, že si myslím, že bude pro nás oba přínosem se rozejít.

Poté jsme si dlouho povídali, naslouchali jeden druhému, vysvětlovali si, jak jednotlivé situace vnímáme. Byl to ten nejklidnější a nejlaskavější rozchod, jaký jsem kdy zažil. Až mi bylo líto, že to končí 🙂

Po této diskuzi se dostavil opět pocit euforie, uvolnění, nadšení, že se mi otevírají hromady nových možností.

Chaos

Druhý den ráno jsem se probudil plný rozporuplných pocitů, bez nálady, nesvůj. Trochu mě to překvapilo, vždyť všechno probíhalo tak lehce?!? Díky metodám Access Consciousness jsem se dal dohromady. Zastavil se, srovnal kola a jel dál. Znovu si vyjasnil, že opravdu chci změnu, že chci prožívat spoustu nových situací, mít nové zážitky, možnosti. Dostavily se ale i obavy – kde budu bydlet, jak to zvládnu finančně… do toho lítost, smutek…bla bla bla. Nastal chaos.

Nechápal jsem, co se děje, nevěděl jsem, co chci, začal jsem se plácat v minulosti a budoucnosti.

Probuzení

Začal jsem si balit věci. Třídil jsem papíry, procházel knihy, skládal oblečení. Najednou slyším říkat sám sobě: “Co to děláš? Zase utíkáš?” Jsem v šoku! Co to dělám? Nerozumím sám sobě. A navíc je to pravda – opět utíkám.

Uvědomil jsem si, že to, co mě žene pryč ze vztahu, jsou moje bloky. Můj partner je tak úžasný, že mi je ukazuje a dává mi příležitost se jich zbavit. Jen já měl tak zastíněnou mysl, že jsem to nevnímal. Jel jsem si to své: “NE! JA CHCI ZMĚNU! JA CHCI DĚLAT VŠECHNY TY VĚCI, KTERÉ TEĎ NEMŮŽU!!!”

A co mi brání dělat všechny ty věci už teď? Co to je za bloky, které mi brání říct, co chci a co nechci? Strach, že přijdu o partnera? Ale no tak! Vždyť já se ho zbavuju dobrovolně, tak jakýpak že o něj přijdu!

A opravdu jsem udělal vše pro to, abych se cítil svobodně a šťastně? Opravdu je odchod ze vztahu VOLBA nebo ÚTĚK před tím něco si vyřešit? Kdy jindy, když ne teď? Vždyť to, co řeším ve vztahu nyní, budu řešit i v tom příštím. Tak proč chci odejít?

NECHCI! TENTOKRÁT UŽ NE!

Nechci odejít a tak snadno se nevzdám. Nepodlehnu znovu sám sobě. Nejdříve si vyřeším všechny ty bloky, které díky této situaci vyplavaly na povrch. Všechny ty obavy z toho, jak bude partner reagovat, když mu řeknu NE na víkendový plán, odmítnu sex nebo s ním nebudu souhlasit.

Za své štěstí zodpovídáme jen my sami

Díky této celé anabázi jsem pochopil, jak nebezpečné ty mé bloky jsou. Jak nebezpečné (a snadné) je házet zodpovědnost za své štěstí na někoho druhého. Jak je jednoduché zničit si vztah kvůli strachu! A přitom stačí tak málo – pochopit, co mi vadí, co mi brání ve štěstí, a to změnit.

Nenechte své strachy ničit vám život! Pokud vás něco štve, neuspokojuje – je to váš problém, vaše chyba a to VY si to vyřešte! A pokud stav přetrvává, okej, udělejte svobodnou volbu, vyberte si cokoliv. Můžete! Vybírejte si ale svobodně, bez strachů, obav, výčitek a neutíkejte! Ono vás to stejně dožene.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *