Cokoliv, co v životě máme nebo nemáme, je jen naše volba!

V posledních dnech, týdnech a měsících poznávám své nové já, své možnosti, schopnosti, ale i limity, které mám v sobě nastavené, a jaké všechny bariéry jsem si zvládnul vybudovat, abych omezoval a chránil sám sebe. A přitom stačilo tak málo. Zeptat se. Položil jsem si prachsprostou otázku ve stylu „co všechno můžu dokázat?“ A odpověď je jasná – COKOLIV, CO CHCI. Zkuste si to! Položte sami sobě otázku: „CO VŠECHNO MŮŽU DOKÁZAT?

Výběr tvoří naše životy

Není úplně důležité, co přesně jste odpověděli – vyletět na Mars, naučit se jazyk, mít na účtu miliony nebo si pořídit dítě, psa, kočku, dům, byt, cokoliv. Důležité však je, že je to určitě víc, než co máte teď. Než to, co máte dnes a co jste si v reálu vybrali. Ano, VYBRALI. Výběr je totiž klíčový pro to, co v životě máme a nemáme. Výběr děláme podvědomě, chcete-li nevědomě, děláme miliony rozhodnutí denně a nepřemýšlíme nad nimi. Jednáme tak pod vlivem svého vnitřního nastavení, které v nás vyrobili rodiče, společnost, škola, práce, partneři, celé naše okolí.

Jako děti jsme nepopsaný list – nebojíme se

Na začátku našeho bytí jsme totiž nepopsaný list, neznáme strach, nemáme obavy z budoucnosti, nepřemýšlíme nad tím, jestli se touto či jinou prací uživíme, prostě jsmetedy a teď – a pokud se nám něco líbí, chechtáme se na celé kolo a naopak, pokud se nám něco nelíbí, opět to dáme vědět širokému okolí. Bez rozpaků, obav, omezování se. A chceme víc a víc! A vybíráme si víc a ještě víc!

Zavřete oči a zkuste si představit, že jste tento nepopsaný list papíru. Představte si, že neznáte žádné důvody, neexistují žádná omezení a hranice, proč byste si nemohli vybrat cokoliv, po čem toužíte. Opravdu nic. Jaký je to pocit mít cokoliv, co chcete? Vezměte si víc! Ještě víc! A ještě! Líbí? A proč si za tím nejdete? Proč si nevybíráte víc a víc? Jako bych vás slyšel. Začnete ze sebe sypat desítky důvodů, proč NE. A jak tohle všechno víte? Jak víte, že si nemůžete něco vybrat? Že něco nemůžete? Tipuji, že je to něco, co vám někdo řekl a vy jste mu uvěřili. Přirozeně, v základu věříme, nemáme důvod nevěřit. V prvních obdobích života věříme hlavně těm, kteří nás krmí a starají se o nás, většinou rodičům. A pokud máme pochyby o tom, co nám říkají, tak nás opět utvrdí o tom, že zkrátka mají pravdu a basta! Že jsou zkušenější a že to s námi přece myslí dobře. Přijali jste jejich pravdu, jejich úhel pohledu, jejich vnímání situace za své vlastní, ale není to vaše, váš úhel pohledu, vaše vnímání. Tak proč tomu věřit? A proč se tím vůbec omezovat? Vy přece víte nejlépe, co Vám dělá hezky, co vás naplňuje a dělá šťastnějšími! Tak proč si to sakra nevyberete?!?

Zažili jste možnost neomezené volby

Dobře, už vás přestanu trápit. Právě jste zažili pocit, kdy jste zářili jak žárovka a cítili se hezky. Uvědomili jste si, že si můžete vybrat více. Prostě můžete! To je fakt, holá pravda. Všechny důvody, proč byste nemohli, jsou lži. A lži nedělají dobře ani našim tělům, proto když lžeme (i sami sobě) nebo nám někdo lže, necítíme se hezky. Naše tělo prostě ví, že je to lež jak věž a dá nám to najevo třeba i tím, že se rozzlobíme. Ale zpět k tomu pocitu – líbilo se Vám to? A chcete víc? Skvěle! Mít víc je jednodušší než si myslíte. Prostě si to vyberte a já Vám budu průvodcem k novému životu plnému radosti, k životu neomezených možností bez bariér a omezení.

Tak co, opravdu si to vyberete?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *