Nám, mužům!

Designed by Freepik

V poslední době se víc než dřív pohybuji v různých facebookových skupinách věnovaných osobnímu rozvoji, sebepoznání, duchovnu, duševnu a tak podobně. A překvapuje mě jedna věc, kterou bych v dnešní době nečekal. Ale asi tuším, odkud vítr vane.

Rozmohl se nám tady takový nešvar!

Názvy skupin to víc než potvrzují: Maminky v Praze, Maminky v Praze 1 až Maminky v Praze 10, Maminky doma, Maminky venku, Je skvělé být ženou, Ženy sobě, Ženy druhým, Ženy ženám, mužům ne… skoro se cítím být diskriminovaný tím, že jsem muž. Napadlo mě, že bych si o členství v těchto skupinách požádal, ale bojím se, že budu muset ženám správkyním skupin vysvětlovat, že nechci maminky rozkládat zevnitř, že nejsem žádný vetřelec a že mě spíš zajímá, co maminky řeší (chci to opravdu vědět?) a případně se navzájem inspirovat.

Holky, dámy, vy to víte, ale jen to pro pořádek připomenu. My muži jsme citlivá, jemná a vnímavá stvoření! Občas se tváříme jako neandrtálci, to ale neznamená, že máme radši mamuty než vás nebo sebe 🙂 A uvědomujete si, jak to máme těžké? Společenské nastavení hraje proti nám! Muži přece nepláčou, nedávají najevo city, mít city je pro ženský nebo buzny (pardon za to slovo, ale já můžu :), nedejbože aby se chlapovi líbil jinej chlap?!? I přes tyto všechny nesmysly máme city! Vnímáme, cítíme, toužíme! Jen o tom nemluvíme tolik jako vy.

Obejmout tátu a dát mu pusu? Nemyslitelné!

Přiznám se, že i pro mě bylo tabu dát tátovi pusu, objat ho, říct mu něco, co si chlapi přece neříkají. Styděl jsem se a celý život jsem žil s tím „to se přece nedělá“. A víte, jaké to bylo tátu konečně obejmout, dát mu pusu a říct mu, že ho mám rád? Jen tak? Krásné! Silné! Plné vděčnosti a uvolňující. Dali jsme si najevo city! A světe div se, neumřeli jsme.

Pánové, přestaňme si hrát na hrdiny. Všichni víme, že to tam máme, že to vnímáme. Užívejme si to! Jako úžasné bytosti prostě jsme, vnímáme, přijímáme a dáváme. Bez ohledu na pohlaví. Buďme sví, kašleme na společenská dogmata a lži. A víte, co je nejlepší? Chlapy nebudeme o nic méně než předtím, naopak. Vaše polovičky jistě ocení, že nejste jen tupí lovci mamutů s kyjem v ruce.

Nehledejme ve všem složitosti

Užívejme si, co nám život přináší a přestaňme ve všem hledat logiku. Spousta věcí prostě je, jen tak, bez hlubšího významu. A není to právě to hezké? Mám vás rád! 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.