Kdo jsem?

Jmenuji se Jan Vozihnoj, pro vás Honza. Narodil jsem se jednoho propršeného listopadového dne roku 1982 mamince. Maminka tou dobou pobývala v olomoucké porodnici a jistě si užívala na plný pecky radosti z přicházejícího potomka, navíc prvorozeného syna 🙂

Myslím, že jsem byl běžné vesnické dítko, sem tam odřená kolena a k tomu pláč, jindy spousta smíchu, lásky a pochopení pro kdejakou kulišárnu.

Po studiích na střední a vysoké škole jsem se přestěhoval do Hradce Králové. A zde, po ukončení čtyřletého vztahu, na jehož konci jsem byl 150kilová troska, započal můj přerod, znovuzrození. V tu dobu jsem potkal prvního klíčového člověka pro svůj život – kolegyni, kamarádku, fitness trenérku a výživovou poradkyni, která mi ukázala, že můžu dosáhnout čehokoliv, co chci, a je to jen a jen na mně, jestli to dokážu nebo ne. Začal jsem tak pracovat na sobě, zejména své tělesné schránce. Následující roky mi tak odnesly cca 30 kilogramů váhy a přinesly řadu osob, které mi vždy nabídly inspiraci, ukázaly jednu z možných cest kudy dál, podaly pomocnou ruku nebo profackovaly, když to bylo potřeba.

Čekal jsem, že mé problémy vyřeší někdo jiný

Přibližně v roce 2014 mi Vesmír přinesl do života dalšího mimořádného člověka – mou šéfovou. V době, kdy jsem procházel rozchodem a vypadal, že se každou chvíli sesypu, mi ukázala metodu RUŠ. Objednal jsem se tak na terapii. Měl jsem samozřejmě očekávání, že pan terapeut za jedno odpoledne vyřeší všechny mé bolesti a budu odcházet šťastný. Má očekávání se logicky nenaplnila a já odcházel poměrně v rozpacích. Dnes už vím, že hlavní příčina byla ve mně – čekal jsem, že mé problémy vyřeší někdo jiný. Druhou příčinou byl můj stud říct některé věci nahlas, přiznat (si) je. Jak jsem později zjistil, Karel Nejedlý, autor metody RUŠ, používá při terapii i na kurzech krásnou větu: “Co tady neřekneš, to nevyřešíš a odneseš si to zase domů!” Platí to beze zbytku.

V roce 2017 jsem potkal životního partnera, který řešil nějaké zdravotní, psychosomatické problémy. Vzpomněl jsem si na RUŠku. Během pár týdnů tak absolvoval terapii. Výrazně mu pomohla a nadšení z metody RUŠ rostlo. Přihlášení se na kurz nebránilo nic.

Od roku 2018 jsem tak průběžně absolvoval kurzy metody RUŠ (díky Vesmíru a Karlíkovi Nejedlému za ni), poznal jsem krásy a možnosti metody Access Consciousness®, jejíž jsem se stal certifikovaným praktikem, a pochopil jsem, poznal jsem, jaká úžasná bytost jsem a v čem jsem dobrý.

V současné době naslouchám sám sobě, svému tělu, své intuici, dávám Vesmíru dostatečný prostor, aby mi přinesl pro mě to ideální a úspěšně naplňuji svůj cíl: žiju ideálně šťastný život plný radosti.

I vy můžete!

Pomůžu Vám vyléčit Vaše bolístky na duši ?